Jak wybrać najlepszy i najwygodniejszy rower damski?

Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularna zarówno w miastach jak i miasteczkach. Dlatego też dostępna jest szeroka gama rowerów damskich. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kolarstwem i nie jesteś pewien, który rower jest dla Ciebie odpowiedni, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę.

Czym różnią się rowery dla kobiet od rowerów męskich lub tych przeznaczonych dla wszystkich? Ponieważ każda marka ma inne podejście do projektowania rowerów dla kobiet, nie ma zgodności co do tego, co sprawia, że rower jest odpowiedni dla kobiet.

Istnieją jednak pewne aspekty, które wyróżniają rowery damskie:

  • Mniejsze wymiary;
  • Górna rama jest obniżona – dotyczy to głównie rowerów hybrydowych lub podmiejskich. Mają dolną, lub pochyloną górną ramę, dzięki czemu łatwiej będzie wsiadać i wysiadać z roweru;
  • Krótsza odległość między siedzeniem a kierownicą;
  • Węższa kierownica o mniejszej krzywiźnie – zaprojektowana tak, aby pasowała do wąskich ramion i krótkiego nad głową;
  • Siodełka damskie są specjalnie wyprofilowane, aby jak najwygodniej siedzieć na rowerze kobiecie.

Sklepy oferują rowery miejskie, dziecięce, górskie, trekkingowe, dziewczęce i inne. Każdy z nich został zaprojektowany nieco inaczej, więc powinieneś zacząć od miejsca, w którym planujesz jeździć na rowerze.

Rower trekkingowy damski – cechy szczególne

rower trekkingowy

Jeśli potrzebujesz roweru do długich podróży, gdy chcesz mieć jak najwięcej opcji – od podnóżka po oświetlenie zasilane przez ciche dynamo w piaście – nie szukaj dalej i wybierz rower trekkingowy damski z goride.pl. Jest on hybrydą roweru szosowego, miejskiego, a nawet częściowo górskiego. Wysokie koła szosowe 28″ z antypoślizgowym bieżnikiem, wysokiej jakości lekka rama i główne elementy roweru, najnowocześniejsze wyposażenie – przekładnia, światła, dynamo w piaście, najlepsze i najlżejsze błotniki i bagażniki – wszystko to w rowerze trekkingowym damskim.