Smar do łańcucha rowerowego – jak smarować?

Przerzutki są podstawą, aby napęd działał sprawnie. Jednakże niektórzy ludzie nie są świadomi faktu, iż bardzo znacząco przykłada się to tego dobrze naoliwiony łańcuch. Nie chodzi tu jedynie o kulturę prace, lecz o jak najlepsze przekazywanie energii wkładanej poprzez nasze pedałowanie. Jeżeli nie będziemy używać smaru do łańcucha rowerowego, wówczas możemy podczas jazdy odczuwać na nasz komfort poruszania się. Warto podkreślić, iż przed nasmarowaniem łańcucha powinniśmy go pierw umyć.

Jak smarować?

smar

Wiele osób wykonuje tę czynności źle, gdyż leje oliwkami po całości łańcucha, jest błędne działanie, gdyż zależy nam jedynie, aby smar do łańcucha rowerowego (dostępny na https://www.goride.pl/smary) znalazł się wewnątrz ogniwa, a nie na bokach. Istnieje kilka dobrych metod na odpowiednie rozprowadzenie smaru. Niektórzy po prostu dawkują w postaci kropel. Jednym z popularniejszych rozwiązaniem jest liniowe rozprowadzenie smaru po dolnej części i następnie górnej łańcucha, aby później zakręcić korbą w celu rozprowadzenia oliwy.

Rodzaje smarów

Aktualnie na rynku znaleźć możemy dużo smarów do łańcucha rowerowego, więc jest w czym wybierać, lecz wszystkie zostały podzielone jedynie na dwa rodzaje:

  • Mokry smar- przeznaczony jest na mokre warunki,
  • Suchy smar- używa się go podczas suchych warunków.